Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
17-07-2009, 03:03 PM,
#11
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
ρε παιδία... τί ώρα είναι το meeting? Θα προσπαθήσω να πασάρω τα πιτσιρίκια στη μαμά τους και να κατέβω από Καλλικράτεια.

@stargazer:: Μήν οργίζεσαι... είναι καλοκαίρι, κάποιοι κάνουν και μπάνια, κάποιοι άλλοι έχουν οικογένειες, μικρά παιδιά που και τις ανάγκες αυτών πρέπει να υπερ-καλύψουν τώρα που κλείσαν τα σχολεία, και στις δουλειές τους να τρέξουν.

@morti:: το είδα, αλλά να σου πώ με κάθε ειλικρίνια δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα. Θα με ενδιέφερε να δουλεύει με iPhone, αλλά και πάλι πιστεύω δύσκολα θα τα κατάφερνα... Βέβαια αυτό δεν είναι λόγος να μην εξάρω την προσπάθεια!
18-07-2009, 12:15 AM,
#12
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
τελικά ηταν το καλλιτερο meeting που πήγα ποτέ μου!!!

Πολύ ενημερωτικό και με νέες και φρέσκιες ιδέες!!

THANKS ΠΡΟΕΔΡΕ για το χρόνο σου και το brain-storming!!
18-07-2009, 10:14 AM, (This post was last modified: 18-07-2009, 10:15 AM {2} by stargazer.)
#13
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
(17-07-2009, 03:03 PM)pomolo Έγγραψε: @stargazer:: Μήν οργίζεσαι... είναι καλοκαίρι, κάποιοι κάνουν και μπάνια, κάποιοι άλλοι έχουν οικογένειες, μικρά παιδιά που και τις ανάγκες αυτών πρέπει να υπερ-καλύψουν τώρα που κλείσαν τα σχολεία, και στις δουλειές τους να τρέξουν.

Εγώ ότι ήταν να πω το είπα. Δε χαραμίζω 2ο καλοκαίρι (τρόπος του λέγειν αφού είμαι φαντάρος), να ασχολούμαι με τον ανύπαρκτο σύλλογο, από κει και πέρα αν το κάποιοι είναι το 98% των μελών τότε να το κλείσουμε το μαγαζί. Αποφασίστε τι θα αποφασίσετε και πείτε μου, ως τότε... καλό καλοκαίρι.
Και καλό θα ήταν ενημερώνει και κάποιος το φόρουμ για το τι αποφασίζεται σε κάθε meeting, πέρα από το ποιος κέρδισε στους αγώνες κάρτ [...]
Τον babbo τον βρήκατε πχ. για τη ζεύξη;
Το φυλλάδιο τελείωσε;
Καπελάκια παραγγείλαμε;
Μέλη του ΔΣ άλλαξαν;

Internet έχουν όλοι ακόμα και στις διακοπές πλέον, οπότε το φόρουμ μπορεί να δουλεύει...
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
18-07-2009, 02:44 PM,
#14
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
(18-07-2009, 10:14 AM)stargazer Έγγραψε: Δε χαραμίζω 2ο καλοκαίρι (τρόπος του λέγειν αφού είμαι φαντάρος), να ασχολούμαι με τον ανύπαρκτο σύλλογο, από κει και πέρα αν το κάποιοι είναι το 98% των μελών τότε να το κλείσουμε το μαγαζί. Αποφασίστε τι θα αποφασίσετε και πείτε μου, ως τότε... καλό καλοκαίρι.
Και καλό θα ήταν ενημερώνει και κάποιος το φόρουμ για το τι αποφασίζεται σε κάθε meeting, πέρα από το ποιος κέρδισε στους αγώνες κάρτ [...]
Τον babbo τον βρήκατε πχ. για τη ζεύξη;
Το φυλλάδιο τελείωσε;
Καπελάκια παραγγείλαμε;
Μέλη του ΔΣ άλλαξαν;

Internet έχουν όλοι ακόμα και στις διακοπές πλέον, οπότε το φόρουμ μπορεί να δουλεύει...

Είσαι τσατισμένος και δεν καταλαβαίνω ειλικρινά το γιατί.

Τί εννοείς να χαραμίσεις 2ο καλοκαίρι? με ποιόν τρόπο θα το χαραμίσεις? νομίζω χόμπυ κάνουμε...
Γιατί να το κλείσουμε το μαγαζί? όπως προείπα... χόμπυ κάνουμε...

Είναι γεγονός ότι στο διοικητικό-νομικό κομμάτι παρουσιάστηκαν αβαρίες και πάμε αργά. Αυτό είναι συνέπεια της μερικής-παράπλευρης ενασχόλησής μας αλλά και του γεγονότος ότι πάμε να κάνουμε κάτι (πχ: να δώσουμε νομική υπόσταση στο σύλλογο) με το χαμηλότερο δυνατό κόστος. Αν ήταν εταιρεία θα είχαμε λόγους να κινήσουμε τις διαδικασίες πιο γρήγορα, αλλά όπως ξαναείπα νομίζω... χόμπυ κάνουμε...

ενδεικτικό του χαρακτήρα του συλλόγου (ότι κάνουμε χόμπυ δηλαδή) είναι και τα ερωτήματά σου::
Το φυλλάδιο τελείωσε;
Καπελάκια παραγγείλαμε;

Τώρα αν άλλαξαν τα μέλη της διοικούσας, νομίζω αφορά εσάς του ΔΣ, και όχι ιδιαίτερα τους υπολοίπους, καθώς εσείς είστε οι administrators του συλλόγου του χόμπυ μας...

Σχετικά με το κόστος του server, νομίζω καλό θα ήταν να ανοίξουμε 1 paypal account επί τούτου και να κάνουμε τις δωρεές μας ώστε να μαζέψουμε τα αναλογούντα χρήματα. Εϊναι κάτι που κάνουμε και στο macephemera.gr και ειλικρινά δουλεύει!!
19-07-2009, 02:37 AM,
#15
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
paypal account: pleonidas (ατ) gmail . com
Αν τυχόν μαζευτούν παραπάνω χρήματα, που δε το βλέπω, τα υπόλοιπα θα ξοδευτούν σε διαφημιστικό υλικό.
Για όλα τα άλλα N/C, όταν γκρινιάξουν τα μέλη εγώ ως μέλος του ΔΣ δεν ευθύνομαι για την καθυστέρηση...
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
19-07-2009, 03:09 PM,
#16
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
ok, τέλεια.

Μπορούμε στην εισαγωγική σελίδα να κάνουμε ένα μικρό πίνακα με όσους θα καταθέτουν τον οβολό τους ως δωρεά για τον server του forum? Δίνοντας και κάποιες πληροφορίες για ποιο σκοπό πάνε τα χρήματα, χωρίς να αποκαλύπτουμε το ποσό της δωρεάς του καθενός, αλλά το σύνολο που απαιτείται, την καταληκτική ημερομήνία (αν υπάρχει) και το σύνολο του τρέχοντος υπολοίπου που θα έχει μαζευτεί?

επιπλέον, μήπως μπορούμε στην εισαγωγική σελίδα να κάνουμε με ένα shout-box όπου θα μπορούν ενδεχομένως να γράφουν και μή μέλη? έτσι για να λέμε καμιά καλημέρα δλδ!
20-07-2009, 02:22 PM,
#17
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
Το πρώτο το έχω κάνει παλιά, δεν γνωρίζω εάν υπάρχει κάτι έτοιμο για να το βάλω και σήμερα.
Το δεύτερο υπάρχει σίγουρα...
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
23-07-2009, 02:18 AM,
#18
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
(18-07-2009, 10:14 AM)stargazer Έγγραψε:
(17-07-2009, 03:03 PM)pomolo Έγγραψε: @stargazer:: Μήν οργίζεσαι... είναι καλοκαίρι, κάποιοι κάνουν και μπάνια, κάποιοι άλλοι έχουν οικογένειες, μικρά παιδιά που και τις ανάγκες αυτών πρέπει να υπερ-καλύψουν τώρα που κλείσαν τα σχολεία, και στις δουλειές τους να τρέξουν.

Εγώ ότι ήταν να πω το είπα. Δε χαραμίζω 2ο καλοκαίρι (τρόπος του λέγειν αφού είμαι φαντάρος), να ασχολούμαι με τον ανύπαρκτο σύλλογο, από κει και πέρα αν το κάποιοι είναι το 98% των μελών τότε να το κλείσουμε το μαγαζί. Αποφασίστε τι θα αποφασίσετε και πείτε μου, ως τότε... καλό καλοκαίρι.
Και καλό θα ήταν ενημερώνει και κάποιος το φόρουμ για το τι αποφασίζεται σε κάθε meeting, πέρα από το ποιος κέρδισε στους αγώνες κάρτ [...]
Τον babbo τον βρήκατε πχ. για τη ζεύξη;
Το φυλλάδιο τελείωσε;
Καπελάκια παραγγείλαμε;
Μέλη του ΔΣ άλλαξαν;

Internet έχουν όλοι ακόμα και στις διακοπές πλέον, οπότε το φόρουμ μπορεί να δουλεύει...

Θα μας ενημερώσει κανείς τελικά τι αποφασίστηκε στην συνάντηση;
Και αυτή την Παρασκευή τα ίδια θα έχουμε;
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
23-07-2009, 09:41 AM,
#19
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
Ελα ρε Λεο να κατσω να γραψω ενα βιβλιο για το Τι συζητησε Ο Pomolo και O Vegas οταν βρεθηκαν σε ενα μπαλκονι ΜΟΝΟΙ τους?
Υπερβολικο δεν ειναι?
[Image: 641223895255wu9.png]
We Lead & Others Follow ::. now!
23-07-2009, 10:10 AM, (This post was last modified: 23-07-2009, 10:19 AM {2} by morti.)
#20
RE: Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009
(23-07-2009, 09:41 AM)Vegas Έγγραψε: Ελα ρε Λεο να κατσω να γραψω ενα βιβλιο για το Τι συζητησε Ο Pomolo και O Vegas οταν βρεθηκαν σε ενα μπαλκονι ΜΟΝΟΙ τους?
Υπερβολικο δεν ειναι?

όχι να μην γράψεις ένα βιβλίο για το τι συζητήσατε.
Να μας ενημερώσεις όμως αν αποφασίσατε κάτι. Νομίζω αυτό ρώτησε και ο stargazer. Τι αποφασίσατε.
Mε ενδιαφέρει να φτιαχτει κάποιο σωστό Point system - ΤΕΜ, οπότε σε αυτόν τον τομέα ψάχνω για άτομα να συνεργαστούμε.


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30/10/2009 Lester 12 8,776 31-10-2009, 05:58 PM
Last Post: Lester
  Συνάντηση Παρασκευής 30/10/09 στις 17.00 στο buenne stargazer 0 2,594 30-10-2009, 02:05 PM
Last Post: stargazer
  Συναντηση Παρασκευης 24/07/09 mixio 13 9,718 24-07-2009, 01:00 AM
Last Post: morti
  Συνάντηση Παρασκευής 26/06/2009 valantis 17 10,683 27-06-2009, 11:19 PM
Last Post: stargazer
  Συνάντηση Παρασκευής 12/06/09 valantis 12 8,576 13-06-2009, 02:56 AM
Last Post: Lester
  Συνάντηση Παρασκευής 29/5/2009 valantis 24 14,324 01-06-2009, 03:23 PM
Last Post: Lester
  Συνάντηση Παρασκευής 08/05/2009 valantis 5 4,572 07-05-2009, 11:43 PM
Last Post: kondorgr
  Συνάντηση Παρασκευής 20/03/2009 valantis 20 13,039 24-03-2009, 05:24 PM
Last Post: ShadowReaper
  Συνάντηση Παρασκευής 6/3 valantis 16 11,051 08-03-2009, 03:26 PM
Last Post: stargazer
  Συνάντηση Παρασκευής 6/2/2009 valantis 19 13,643 07-02-2009, 11:29 AM
Last Post: kondorgr

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content