Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Συνάντηση 19/06/09
15-06-2009, 09:53 AM, (This post was last modified: 15-06-2009, 10:02 PM {2} by valantis.)
#1
Συνάντηση 19/06/09
Το ραντεβού μας θα επαναληφθεί στις 18:00.
Όσοι πιστοί προσέλθετε, έχετε υπ' όψιν σας ότι μπορεί να μας χρειαστεί ο Πρόεδρος για τον κόμβο, οπότε το dresscode ορίζεται ελαφρύ.
Εκτός φυσικά αν οι εργασίες του κόμβου έχουν τελειώσει προς στιγμή.
[Image: userbar738729.gif]
[Image: Join-my-Flock.gif]
ラブ・ジャンクフード
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

15-06-2009, 12:45 PM,
#2
RE: Συνάντηση 19/06/09
Στις ΕΡΓΑΣΙΕΣ υπάρχουν και τα θέματα συζήτησης.
[Image: userbar738729.gif]
[Image: Join-my-Flock.gif]
ラブ・ジャンクフード
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

16-06-2009, 12:43 PM,
#3
RE: Συνάντηση 19/06/09
(15-06-2009, 09:53 AM)valantis Έγγραψε: Το ραντεβού μας θα επαναληφθεί στις 18:00.
Όσοι πιστοί προσέλθετε, έχετε υπ' όψιν σας ότι μπορεί να μας χρειαστεί ο Πρόεδρος για τον κόμβο, οπότε το dresscode ορίζεται ελαφρύ.
Εκτός φυσικά αν οι εργασίες του κόμβου έχουν τελειώσει προς στιγμή.

Θα γίνει συζήτηση μεταξύ των μελών του συνδέσμου, ή θα μας κάνει ο alexanio κύριγμα αυτή τη φορά;
Γιατί την Παρασκευή που μας πέρασε υποτίθεται πως ήταν αυτό το πρόγραμμα:
(12-06-2009, 12:05 PM)stargazer Έγγραψε: Κους-κους και κάρτ πριν ή μετά.
18.30-19.30 αποκλειστικά θεματολογία για τον σύλλογο με συντονιστή τον Πρόεδρο.
Περιμένουμε και όλα τα μέλη των ομάδων εργασίας, για να ενημερωθούμε αλλά και να δούμε και το τι μέλλει γενέσθαι.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
16-06-2009, 04:25 PM, (This post was last modified: 16-06-2009, 04:58 PM {2} by valantis.)
#4
RE: Συνάντηση 19/06/09
(16-06-2009, 12:43 PM)stargazer Έγγραψε: Θα γίνει συζήτηση μεταξύ των μελών του συνδέσμου, ή θα μας κάνει ο alexanio κύριγμα αυτή τη φορά;

Δεν θα ασχοληθώ με την σχέση που έχεις εσύ με τον Αλέξανδρο, ούτε θα λάβω υπ' όψιν μου την σχέση που έχω με τον Αλέξανδρο, αλλά θα το δω ψυχρά και δίκαια όπως θέλω πάντα να κάνω. (Φυσικά αν κάνω λάθος εδώ είμαι για να με διορθώσετε, αλλά και να δεχτώ ή να απορρίψω την κριτική σας, με επιχειρηματολογία πάντα).

1) Ο άνθρωπος ενδιαφέρεται για το δίκτυο, πραγματικά.
2) Κάθε συζήτηση μαζί του για το δίκτυο, είναι και ένα ενδιαφέρον μάθημα γιατί σε βοηθάει να μάθεις.

Όσο αφορά το θέμα του Αλέξανδρου αν δεν κάνω λάθος μπορεί να παραστεί στις συναντήσεις μας και όχι στα συμβούλια του ΔΣ, αν το κρίνει το ΔΣ.
Οπότε καλό θα είναι να ενημερώνουμε τον κόσμο που θέλει να παραστεί στις συναντήσεις μας, πότε είναι ανοιχτές και πότε όχι, γιατί θα υπάρχει θεματολογία των ατόμων που ήδη απαρτίζουν τον Σύλλογο.


(16-06-2009, 12:43 PM)stargazer Έγγραψε: Γιατί την Παρασκευή που μας πέρασε υποτίθεται πως ήταν αυτό το πρόγραμμα:
(12-06-2009, 12:05 PM)stargazer Έγγραψε: Κους-κους και κάρτ πριν ή μετά.
18.30-19.30 αποκλειστικά θεματολογία για τον σύλλογο με συντονιστή τον Πρόεδρο.
Περιμένουμε και όλα τα μέλη των ομάδων εργασίας, για να ενημερωθούμε αλλά και να δούμε και το τι μέλλει γενέσθαι.

Το γιατί υπήρχε πρόγραμμα συζήτησης και δεν υλοποιήθηκε είναι άλλου παπά ευαγγέλιο ή καλύτερα.... των παπάδων που λένε πολλοί, αλλά υλοποιούν λίγοι.
Οι ευθύνες μπορούνε άνετα να δωθούν σε όσους δεν ήρθανε ή δεν έρχονται συστηματικά ή σε αυτούς που καθυστερούν σημαντικά και φυσικά στον Θεό που δεν μας έχει προικίσει με πολλά λεφτά, να καθόμαστε όλη μέρα, εξυπνάδα, να εφεύραμε εμείς το youtube & facebook και πάλι να καθόμασταν όλη μέρα κτλ κτλ.

Αν θέλεις να καταλήξεις κάπου, να σε βοηθήσω, αυτό είναι οτι πολλοί γαυγίζουν αλλά λίγοι δαγκώνουν.
Οπότε εφόσον δαγκώνεις και εσύ, δαγκώνω και εγώ, δαγκώνουν και κάποιοι άλλοι, γιατί δεν βάζουμε τα πράγματα σε μια νέα βάση. Δηλαδή αυτών που συντελούν και αυτών που απαρτίζουν τον Σύνδεσμο Ασυρμάτων Δικτύων. Η διαδικασία είναι εύκολη, γρήγορη και αποτελεσματική.
Ο νωών νοείτο.
Τα υπόλοιπα απο κοντά στην συνάντηση.
[Image: userbar738729.gif]
[Image: Join-my-Flock.gif]
ラブ・ジャンクフード
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

16-06-2009, 04:58 PM,
#5
RE: Συνάντηση 19/06/09
(16-06-2009, 04:25 PM)valantis Έγγραψε:
(16-06-2009, 12:43 PM)stargazer Έγγραψε: Θα γίνει συζήτηση μεταξύ των μελών του συνδέσμου, ή θα μας κάνει ο alexanio κύριγμα αυτή τη φορά;

Δεν θα ασχοληθώ με την σχέση που έχεις εσύ με τον Αλέξανδρο, ούτε θα λάβω υπ' όψιν μου την σχέση που έχω με τον Αλέξανδρο, αλλά θα το δω ψυχρά και δίκαια όπως θέλω πάντα να κάνω. (Φυσικά αν κάνω λάθος εδώ είμαι για να με διορθώσετε, αλλά και να δεχτώ ή να απορρίψω την κριτική σας, με επιχειρηματολογία πάντα).
(16-06-2009, 04:25 PM)valantis Έγγραψε: 1) Ο άνθρωπος ενδιαφέρεται για το δίκτυο, πραγματικά.
Οι υπόλοιποι, από το 2003 για τι πράγμα ενδιαφερόμαστε;
Ή μήπως βαράμε μύγες;
(16-06-2009, 04:25 PM)valantis Έγγραψε: 2) Κάθε συζήτηση μαζί του για το δίκτυο, είναι και ένα ενδιαφέρον μάθημα γιατί σε βοηθάει να μάθεις.
Εγώ πάντως όπως και πολλοί άλλοι (βλέπε TWMN) δε βγάζω άκρη...

(16-06-2009, 04:25 PM)valantis Έγγραψε: 3) Είναι επίσημα ιδρυτής του SWN (Salonica Wireless Network) & DWN (Drama Wireless Network).
Για το DWN δεν έχω ιδέα...
Για το SWN μάλλον δεν σου τα έχουνε πει καλά, αλλά και πάλι αυτό μου είναι αδιάφορο. Και μου είναι αδιάφορο για το ότι είναι κάθετα αντίθετος στο WNA και μάλιστα προσπαθεί να πείσει και κόσμο να μην συμμετέχει στην προσπάθειά μας, προτού καν αυτή ξεκινήσει (να μη ξαναγράφω τα ίδια για την ιδρυτική συνάντηση)


(16-06-2009, 04:25 PM)valantis Έγγραψε: 4) Εδώ επιτρέψτε μου να μακρηγορήσω και να επικαλεστώ τον Νόμο που είναι ρυθμιστής των πάντων.

Τον νόμο που επικαλείσαι, τον έχουν δεχθεί τα ιδρυτικά μέλη του WNA.
Δεν συμφωνούμε εν μέρει και όποτε μας βολεύει με τον "νόμο"...
Τώρα σε αντιπαράθεση αυτών που γράφεις πρέπει να πω τί; Ποια είναι ακριβή και ποια ψευδή; Αφού δεν μπορούμε να συνεννοηθούμε σε αυτό το επίπεδο και αυτό δεν αλλάζει εδώ και χρόνια, πως να το κάνουμε;
Να πάμε να πιουμε καφέ, να πάμε σινεμά, ποτό whatever καλά με τον Αλέξανδρο, αλλά να προσπαθήσεις να τον πείσεις να συμμετέχει σε κάτι που δε θέλει, αυτό είναι αδύνατο. Είναι απλά υπερβολικά ισχυρογνώμων, έχει δεν έχει δίκιο.

"Αν δεν κάνω λάθος αυτή τη στιγμή σε παγκόσμιο επίπεδο το λινκ που έχει είναι το μεγαλύτερο, ενεργό." ...
Εδώ φαντάζομαι τον Vegas να γελάει για μια βδομάδα και μήνα μη σου πω...
Και βέβαια είναι σημαντικά τα links αλλά για την ώρα έχουμε άλλη δουλειά, χώρια που πάλι δεν πρόκειται να βγάλουμε άκρη και με τα λινκς.


Στην συνάντηση δεν θα έρθω την Παρασκευή γιατί θα έχω υπηρεσία.
Επιπλέον, ανάλογα με την εξέλιξη της σημερινή έκτακτης συνάντησης του Δ.Σ., θα σκεφτώ ποια θα είναι η συμμετοχή μου στο WNA από εδώ και στο εξής, και συνεπώς εάν θα έρχομαι στις επόμενες συναντήσεις.
Αν θέλετε η συνάντηση να έχει τον ρόλο συνέλευσης με συντονιστή κάποιο μέλος του ΔΣ, καλώς. Αλλά θα είναι 2ωρη και οι εκτός συλλόγου θα μπορούν μόνο να παρακολουθούν. Θα το συζητήσουμε και στο Δ.Σ. το θέμα αυτό σήμερα.

Νιώθω ότι είμαι ο μόνος μαζί με τον wavesoft που έχω ασχοληθεί τόσο πολύ με τον σύλλογο για ένα χρόνο και βάλε... Και αποτέλεσμα δε βλέπουμε.
Κάποια στιγμή κουράζεσαι, ειδικά αν σου την λένε κι από πάνω.

Αν πάλι δε μας γουστάρετε ξαφνικά, ψηφίστε Valanti στις εκλογές Tongue
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
16-06-2009, 05:06 PM,
#6
RE: Συνάντηση 19/06/09
Παιδιά χαλαρώστε με το θεματάκι του Αλέξανδρου γιατί είναι που είναι αντίθετος με το wna στο φόρουμ δεν πρόκειται να πάρει θέση οπότε δεν είναι αντικειμενικά σωστό να συζητιούνται πράγματα που τον αφορούν άμεσα.

Έχουμε που έχουμε τόσους μπελάδες μην βάζουμε κι άλλους (μιλάω σε επίπεδο διαπληκτισμών.... όχι ότι είναι μπελάς ο Αλέξανδρος μην το πάρει κανείς έτσι....)
16-06-2009, 05:15 PM,
#7
RE: Συνάντηση 19/06/09
Μια χαρά τα διαβάζει όλα. Και αν δεν τα διαβάζει.. έχει κι αυτός τα "πουλάκια" του!
Άρε παλιές εποχές που θυμήθηκα τώρα... Smile
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
16-06-2009, 05:22 PM,
#8
RE: Συνάντηση 19/06/09
Δεν θέλω να πείσω κανέναν ποιός είναι καλός, ποιός είναι κακός και ποιός άσχημος....
Δεν απαντώ, στα προαναφερθέντα γιατί ο καθένας έχει τις δικές του αντιλήψεις και μπορεί να κρίνει μόνος του. Όχι απαραίτητα σωστά αλλά και όχι απαραίτητα λάθος.
Και πάνω απ' όλα σε ευχαριστώ που προετοιμάζεις την ασύρματη πολιτική μου καριέρα και που προκαλώ τον γέλωτα στον Πρόεδρο.
Εγώ πάντως το έχω δηλώσει ότι όπου βλέπω άδικο θα φωνάζω, αλλά επίσης θα κρίνω και μόνος μου πότε θα ξελαριγγιάζομαι.
Αυτά.

Η Συνάντηση θα λάβει χώρα στην Πίστα στις 18:00
Όσοι παρευρεθούν ας ρίξουν μια ματιά στην Αντζέντα που βρίσκεται στις Εργασίες.
[Image: userbar738729.gif]
[Image: Join-my-Flock.gif]
ラブ・ジャンクフード
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

17-06-2009, 01:57 AM,
#9
RE: Συνάντηση 19/06/09
τελικά θα γίνει η συνάντηση??? αμα ναι τότε μάλλον θα έρθω.
[Image: 641223895255wu9.png]
LIVE YOUR LIFE.....



DE SV2QLO
17-06-2009, 01:57 AM,
#10
RE: Συνάντηση 19/06/09
fisika kai tha gini! Smile
Live less.. but live great!


Forum Jump:

Return to TopReturn to Content