Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 1 Ψήφοι - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
» Νέο μέλος θέτει ερωτήματα.
20-02-2013, 12:28 PM,
#1
Shy  Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
Καλησπέρα, είμαι παλιό μέλος του Twmn και ήμουν πελάτης πάνω στον twmn:Tongueomolo ο οποίος είναι πλέων άφαντος στο Wind.
To Id μου στο Wind είναι #10211 (Pilafi).

Τώρα θέλησα να ξαναμπώ στο δίκτυο, αυτή την φορά με την σκέψη να φέρω άλλα 10 άτομα μαζί μου, προσφέροντας έτσι και στο δίκτυο, αλλα έχοντας και την δυνατότητα αυτά τα 10 άτομα να έχουν ένα VPN μέσα στο AWN ωστε να μπορούν να μοιράζονται και μια μεγάλη σύνδεση ιντερνετ που θα έχουν.
1) Πόσο είναι κάτι τέτοιο δυνατό; και
2) Υπάρχει κάποιος κόμβος στην περιοχή μου που να λειτουργεί; Γιατί δεν βλέπω τίποτα στο Wind.
3) Υπάρχει περίπτωση κάπως να φτάσει μελοντικά το Awn κάπως και στο φίλυρο;

Αυτά. Big Grin
20-02-2013, 01:48 PM,
#2
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(20-02-2013, 12:28 PM)mordeth Έγγραψε: Καλησπέρα, είμαι παλιό μέλος του TWMN και ήμουν πελάτης πάνω στον twmn:Tongueomolo ο οποίος είναι πλέων άφαντος στο Wind.
To Id μου στο Wind είναι #10211 (Pilafi).

Τώρα θέλησα να ξαναμπώ στο δίκτυο, αυτή την φορά με την σκέψη να φέρω άλλα 10 άτομα μαζί μου, προσφέροντας έτσι και στο δίκτυο, αλλα έχοντας και την δυνατότητα αυτά τα 10 άτομα να έχουν ένα VPN μέσα στο AWN ωστε να μπορούν να μοιράζονται και μια μεγάλη σύνδεση ιντερνετ που θα έχουν.
1) Πόσο είναι κάτι τέτοιο δυνατό; και
2) Υπάρχει κάποιος κόμβος στην περιοχή μου που να λειτουργεί; Γιατί δεν βλέπω τίποτα στο Wind.
3) Υπάρχει περίπτωση κάπως να φτάσει μελοντικά το Awn κάπως και στο φίλυρο;

Αυτά. Big Grin

Καλησπερα . Αν θελεις ελα στο Chat να τα πουμε .

http://chat.wna.gr/
20-02-2013, 04:11 PM,
#3
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
Καλώς ήρθες πίσω στο δίκτυο..
Αν και δεν κατάλαβα καλά...
Όμως εμείς δεν μοιράζουμε Internet, η σύνδεση με Αθήνα δεν υπάρχει.
Τουλάχιστον από όσα ξέρω...
Αν θέλετε εσείς οι 10 που θα μπείτε στο δίκτυο να μοιράζεστε κάτι είναι δικός σας θέμα.
Οτιδήποτε χρειαστείτε για να στηθεί κόμβος σε κάποιον από εσάς.... εδώ είμαστε.
Θα χαρούμε όμως να σας δούμε και στις συναντήσεις μας...
Μια από αυτές αν δεν κάνω λάθος θα είναι αυτή την Κυριακή...
Αυτά..
20-02-2013, 04:17 PM,
#4
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(20-02-2013, 04:11 PM)teoferes Έγγραψε: Αν θέλετε εσείς οι 10 που θα μπείτε στο δίκτυο να μοιράζεστε κάτι είναι δικό σας θέμα.

Αυτό ακριβώς είχαμε κατα νού.

Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει με την περιοχή μου γιατι τα βλέπω λίγο πεσμένα τα πράγματα εδώ στην Κρήνη..!
Απ'ότι έμαθα Pomolo δεν υπάρχει ποια.
Επίσης ο Morgul είναι κοντά στο να συνδεθεί λογικά..! (και ήμαστε δίπλα)
20-02-2013, 05:04 PM,
#5
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
οκ
Όλα γίνονται θέλει σίγουρα λίγη υπομονή.
Μπορούμε να σηκώσουμε τον κόμβο σου και μόλις βρεθεί λινκ να μπεις στο δίκτυο...
Σαν πρώτη κίνηση είναι να έρθεις σε κάποιο καφέ για να γνωριστούμε...
Να μας πεις τι εξοπλισμό έχεις ...
Να έρθουμε να δούμε τι δυνατότητες υπάρχει από την ταράτσα σου...
...
Αυτά...
20-02-2013, 05:09 PM,
#6
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(20-02-2013, 05:04 PM)teoferes Έγγραψε: οκ
Όλα γίνονται θέλει σίγουρα λίγη υπομονή.
Μπορούμε να σηκώσουμε τον κόμβο σου και μόλις βρεθεί λινκ να μπεις στο δίκτυο...
Σαν πρώτη κίνηση είναι να έρθεις σε κάποιο καφέ για να γνωριστούμε...
Να μας πεις τι εξοπλισμό έχεις ...
Να έρθουμε να δούμε τι δυνατότητες υπάρχει από την ταράτσα σου...
...
Αυτά...

Του τα είπα αυτά Θοδωρή . Θα έρθει αν μπορέσει την Κυριακή στον καφέ .

Smile
20-02-2013, 08:45 PM,
#7
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(20-02-2013, 04:17 PM)mordeth Έγγραψε:
(20-02-2013, 04:11 PM)teoferes Έγγραψε: Αν θέλετε εσείς οι 10 που θα μπείτε στο δίκτυο να μοιράζεστε κάτι είναι δικό σας θέμα.

Αυτό ακριβώς είχαμε κατα νού.

Σε ευχαριστώ πολύ! Τώρα μένει να δούμε τι θα γίνει με την περιοχή μου γιατι τα βλέπω λίγο πεσμένα τα πράγματα εδώ στην Κρήνη..!
Απ'ότι έμαθα Pomolo δεν υπάρχει ποια.
Επίσης ο Morgul είναι κοντά στο να συνδεθεί λογικά..! (και ήμαστε δίπλα)

Καλησπέρα Mordeth,o Morgul προς το παρόν είναι ανενεργός και ψάχνω πώς θα τον συνδέσω με karvouno(523) ή parko(389),όταν γίνει αυτό τότε μπορείς να μπείς πάνω στον morgul(απέναντι σου είναι).
21-02-2013, 10:52 AM,
#8
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(20-02-2013, 08:45 PM)proktor Έγγραψε: Καλησπέρα Mordeth,o Morgul προς το παρόν είναι ανενεργός και ψάχνω πώς θα τον συνδέσω με karvouno(523) ή parko(389),όταν γίνει αυτό τότε μπορείς να μπείς πάνω στον morgul(απέναντι σου είναι).

Πολύ ωραία. Εάν πάντως έχετε πρόβλημα με την οπτική επαφή με πάρκο η κάρβουνο, εγώ είμαι πρόθυμος να ελέγξουμε και απ την δικιά μου ταράτσα. Δέν έχω πρόβλημα να γίνω κόμβος μιας και με ενδιαφέρει η ταχύτητα που θα λαμβάνω.
21-02-2013, 05:43 PM,
#9
RE: Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη!
(21-02-2013, 10:52 AM)mordeth Έγγραψε:
(20-02-2013, 08:45 PM)proktor Έγγραψε: Καλησπέρα Mordeth,o Morgul προς το παρόν είναι ανενεργός και ψάχνω πώς θα τον συνδέσω με karvouno(523) ή parko(389),όταν γίνει αυτό τότε μπορείς να μπείς πάνω στον morgul(απέναντι σου είναι).

Πολύ ωραία. Εάν πάντως έχετε πρόβλημα με την οπτική επαφή με πάρκο η κάρβουνο, εγώ είμαι πρόθυμος να ελέγξουμε και απ την δικιά μου ταράτσα. Δέν έχω πρόβλημα να γίνω κόμβος μιας και με ενδιαφέρει η ταχύτητα που θα λαμβάνω.

Αν μπορέσεις να ερθεις και στον καφε θα ηταν το καλύτερο Smile


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο! amanas240187 45 73,405 01-08-2015, 10:36 AM
Last Post: stargazer
Wink [ Τεχνικό θέμα ] Σύνδεση Αγιας Τριάδας με Νέα Κρήνη mordeth 3 7,449 16-02-2014, 04:52 PM
Last Post: k00kis
Wink Νέο μέλος θέτει ερωτήματα. mordeth 0 4,037 20-02-2013, 12:22 PM
Last Post: mordeth

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content