Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 1 Ψήφοι - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
19-02-2012, 06:22 PM,
#31
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλησπέρα σε όλους

Είμαι ο Δημήτρης με έδρα την Αθήνα και πρόσβαση σε σημεία στο Βόλο και στην Άρτα (κόμβοι 946 - 950)

Ελπίζω να υπάρχει ενδιαφέρον για τις περιοχές αυτές προκειμένου να ξεκινήσει κάτι κι εκεί!

21-02-2012, 12:35 AM,
#32
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
ααααα... εγώ έχω βάλει ένα στίγμα Αγχίαλο Βόλου.....
χμ... θα έχουμε επικοινωνία....
21-02-2012, 09:38 AM,
#33
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
ki egw apenanti stin agria dld ena zigzag Tongue tha kanoume exw ki e3oplismo ta panta pes mou apo arxialo vlepis to BP to vetzinadiko an nai imaste kala Smile

YG: sorry gia ta greeklish mou
25-03-2013, 07:02 PM,
#34
Rolleyes  RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Γεια σας..
Είμαι μέλος στο κίνημα zeitgeist και θα με ενδιέφερε να συνδεθώ στο ασύρματο δίκτυο μαζί με κάποια άλλα παιδιά...
οπότε σκοπεύω να έρθω σε κάποια από τις συναντήσεις της Θεσσαλονίκης για να ενημερωθώ από κοντά..
Από ότι διάβασα κάπου στο φόρουμ η συνάντηση γίνεται στην τελευταία Κυριακή του κάθε μήνα αλλά δεν μπόρεσα να ξαναβρώ το συγκεκριμένο θέμα..
28-03-2013, 12:45 AM,
#35
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλώς ήρθες στην παρέα μας..
Από Εύοσμο αν καταλαβα καλά;
Μπορείς να μπαίνεις και στο chat να τα λέμε εκεί...
Μπορείς να βάλεις το στίγμα σου στο wind να δούμε που περίπου είσαι;
Αλλιώς θα τα πούμε στην συγκέντρωση...
29-03-2013, 10:57 PM,
#36
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
(25-03-2013, 07:02 PM)toyotis Έγγραψε: Γεια σας..
Είμαι μέλος στο κίνημα zeitgeist και θα με ενδιέφερε να συνδεθώ στο ασύρματο δίκτυο μαζί με κάποια άλλα παιδιά...
οπότε σκοπεύω να έρθω σε κάποια από τις συναντήσεις της Θεσσαλονίκης για να ενημερωθώ από κοντά..
Από ότι διάβασα κάπου στο φόρουμ η συνάντηση γίνεται στην τελευταία Κυριακή του κάθε μήνα αλλά δεν μπόρεσα να ξαναβρώ το συγκεκριμένο θέμα..

Βάλε στο φόρουμ το κινητό σου και επέλεξε ειδοποίηση για συναντήσεις και θα σου έρθει SMS για την επόμενη συνάντηση.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
07-10-2013, 04:53 PM,
#37
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλησπέρα παιδιά,
θα ήθελα να συνδεθώ στο δίκτυο σαν client, εάν αυτό είναι εφικτό, γιατί οι ταχύτητα του ΟΤΕ είναι απαράδεκτη, και λόγω του οτι χρησιμοποιώ VoIP, ένα σχετικά καλό upload χρειάζεται. Αγόρασα μια κεραία της TP-Link (WA5210G) και κάνοντας ένα scan βρήκα αρκετούς κόμβους.
(distiller, kirchhoff, sat1, redlance κλπ.). Θα το εκτιμούσα αν μπορούσατε να βοηθήσετε.
19-10-2013, 10:43 PM,
#38
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλώς ήρθες φίλε μου.
Αλλά για να καταλάβουμε... και εμείς..
Θέλεις ένα καλό upload για το voip σου;
Το ρωτάω γιατί εμείς δεν μοιράζουμε internet....
voip server έχουμε στημένο αλλά εσωτερικά στο δίκτυο...
...και πρώτα πρώτα πρέπει να σε γνωρίσουμε... να έρθεις σε κανένα καφέ...
Αυτά για αρχή...
21-10-2013, 01:58 PM,
#39
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλησπέρα σε όλους,

είμαι ο Χρήστος και ενδιαφέρομαι να ενταχθώ στο δίκτυο.
Είχα ψάξει και παλαιότερα το όλο θέμα αλλά έμενα στο ενοίκιο και η εγκατάσταση κεραίας στη ταράτσα ήταν πρόβλημα.
Έχω άπειρες απορίες οπότε όπως πρότεινε και ένας φίλος παραπάνω λέω να έρθω στον επόμενο καφέ να γνωριστούμε.

Διάβασα παραπάνω ότι για τις συναντήσεις έρχεται sms για το που και πότε, σωστά;
26-10-2013, 04:50 PM,
#40
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
(21-10-2013, 01:58 PM)morfeass Έγγραψε: Διάβασα παραπάνω ότι για τις συναντήσεις έρχεται sms για το που και πότε, σωστά;

Ξέρει κανείς να μου πει πότε και που θα γίνει η επόμενη συνάντηση;
Ευχαριστώ.


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
Shy Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη! mordeth 8 12,235 21-02-2013, 05:43 PM
Last Post: kostas
Wink Νέο μέλος θέτει ερωτήματα. mordeth 0 4,036 20-02-2013, 12:22 PM
Last Post: mordeth

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content