Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Συνάντηση Παρασκευής #12
25-11-2008, 01:22 AM,
#31
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
εγω παντως παιδια για να ξεκαθαρισω επειδη ακουω συνεχως ελα στον καφε και λοιπα και λοιπα.ειμαι στη κατηγορια που αναφερεις pingu.εχω αλλεργια στο καφε και ακομα δε μπορεσα να ερθω.εχω ριξει και εγω με τη σειρα μου το χρημα για να κανω το κομβο μου και βοηθαω οσο μπορω και στη σωστη λειτουργια του δικου μου οσο και αλλων κομβων.θα ερχομουνα ευχαριστως αν δεν ητανε παντα στα ιδια μερη και δεν βλεπω ολοι να ειναι θετικοι στο να γινεται τουμπα.μια φορα προτεινα πανω σειχ σου κεδρινο λοφο και βυθιστηκε το θεμα.οποτε πλεον απλα παρακολουθω αμετοχος τι κανονιζεται.τωρα αν δε θελετε να πατε αλλου επειδη η τουμπα ειναι διπλα σας η επειδη εχει κινηση,παρτε λεωφορειο.δεν ειναι το θεμα η μετακινηση να με παει και να με φερει καποιος,αλλα ειναι το ιδιο μερος και η στατικοτητα.απλα κλεινωντας θελω να πω πως ειμαι αρκετα ενοχλημενος εδω και καιρο με τη συμπεριφορα καποιων ατομων εδω μεσα που δρουν και μιλουν χωρις συνεση..συγνωμη αν μιλησα ασχημα μπορει το post μου αν δεν αρεσει να διαγραφει..και οπως ακουστηκε δεν ειναι ο καφες το παν αλλα η συμετοχη στα κοινα,ασχετως που μπορει να μην ειμαι μελος του wna και να μην εβαλα υπογραφη.παρολα αυτα το ssid μου ειναι Captain_Xaros.wna.gr
ξεκινησαμε κατι πριν καιρο και εγγεγραμενοι η μη προσπαθουμε οσο μπορουμε να βοηθησουμε..
I am notorious and i love it.
25-11-2008, 01:41 AM, (This post was last modified: 25-11-2008, 01:45 AM {2} by kondorgr.)
#32
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
(25-11-2008, 12:56 AM)pit_hal Έγγραψε: Οκ τώρα τί να σου απαντήσω όταν εξηγώ ότι δεν είναι εφικτό να έρθω στον καφέ, εδώ έφτασα στο σημείο να μήν εχω χρόνο να πιώ ένα καφέ με τους κολλητούς μου πλέον.Τέσπα..έχουμε αναλωθεί στο να μιλάμε για τον καφέ ούτε μέντιουμ να ήμασταν και να λέγαμε τον καφέ!Προσωπικά γνωρίζω άτομα που δεν έχουν πατήσει σε καφέ,δεν έχουν μπεί ποτέ σε αυτό το φόρουμ, έχουν γράψει ελάχιστα στο άλλο φόρουμ αλλά έχουν ρίξει πολλά χρήματα σε εξοπλισμό και έχουν στήσει πολλά λίνκ στο δίκτυο και αυτό είναι που θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει....

αυτα ακριβως θα επρεπε να συζηταμε στα meetings. δεν ειναι δικαιολογια αυτα που ειπες. κανενας δεν σου ειπε εσενα προσωπικα οταν εχεις δηλωσει οτι δεν ειναι εφικτο απο μερους σου. οι αλλοι ομως τι δικαιολογιες εχουν? εννοειται οτι δεν ειναι υποχρεωτικη η παρουσια. αλλα μηπως θα επρεπε που και που να εμφανιζονται και καποιοι? μηπως θα επρεπε ολοι εκεινοι που λεγαν ναι ναι πρεπει να κανουμε κατι καλυτερο και οργανωμενο να εμφανιστουν επιτελους? μηπως? συλλογος με 5 δεν γινεται? που ειναι τα 30-40 ατομα που εμφανιστηκαν τοτε? μονο 10-15 ειναι παροντες ειτε στα meetings ειτε στο forum....

καιρος να στρωθουμε και να κανουμε λιγο πιο σοβαρη δουλεια
(25-11-2008, 01:22 AM)Kapetanios Έγγραψε: εγω παντως παιδια για να ξεκαθαρισω επειδη ακουω συνεχως ελα στον καφε και λοιπα και λοιπα.ειμαι στη κατηγορια που αναφερεις pingu.εχω αλλεργια στο καφε και ακομα δε μπορεσα να ερθω.εχω ριξει και εγω με τη σειρα μου το χρημα για να κανω το κομβο μου και βοηθαω οσο μπορω και στη σωστη λειτουργια του δικου μου οσο και αλλων κομβων.θα ερχομουνα ευχαριστως αν δεν ητανε παντα στα ιδια μερη και δεν βλεπω ολοι να ειναι θετικοι στο να γινεται τουμπα.μια φορα προτεινα πανω σειχ σου κεδρινο λοφο και βυθιστηκε το θεμα.οποτε πλεον απλα παρακολουθω αμετοχος τι κανονιζεται.τωρα αν δε θελετε να πατε αλλου επειδη η τουμπα ειναι διπλα σας η επειδη εχει κινηση,παρτε λεωφορειο.δεν ειναι το θεμα η μετακινηση να με παει και να με φερει καποιος,αλλα ειναι το ιδιο μερος και η στατικοτητα.απλα κλεινωντας θελω να πω πως ειμαι αρκετα ενοχλημενος εδω και καιρο με τη συμπεριφορα καποιων ατομων εδω μεσα που δρουν και μιλουν χωρις συνεση..συγνωμη αν μιλησα ασχημα μπορει το post μου αν δεν αρεσει να διαγραφει..και οπως ακουστηκε δεν ειναι ο καφες το παν αλλα η συμετοχη στα κοινα,ασχετως που μπορει να μην ειμαι μελος του wna και να μην εβαλα υπογραφη.παρολα αυτα το ssid μου ειναι Captain_Xaros.wna.gr
ξεκινησαμε κατι πριν καιρο και εγγεγραμενοι η μη προσπαθουμε οσο μπορουμε να βοηθησουμε..

σωστος. με καλυψες καπετανιε. ευχαριστω (μιλαω σοβαρα και χωρις ιχνος ειρωνιας)
[Image: 49098.gif]
[Image: 641223895255wu9.png]

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ......
26-11-2008, 01:49 AM,
#33
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
Αν και δεν εχο ερ8ει εως τωρα (οποτε ο λογος μου δεν μετραει και πολυ) παρατηρω οτι οι κυριακεσ μου ειναι πολυ πιο ανετες για καφε. Εκει η παρασκευη το απογευμα ρε παιδια ειναι μεσα στο ανχος.Οχι ψωνια, οχι δουλειες, οχι μαστορια... Οτι αναβαλοθμε ολη την εβδομαδα την παρασκευη τρεχουμε να το τελιωσουμε. Το καλοκαιρι ηταν αλλιως. Σ/Κ πηγαιναμε για μπανιο.Κανεις δεν καθονταν θεσσαλονικη.Τωρα ομως ειναι χειμωνας και δε νομιζω οτι απομακρινεται κανεισ απο τη τσιμεντουπολη.
Τελος παντων.Το γραφω μονο και μονο γιατι το συζητησα με κανα 2 παιδια και συμφωνοντας μαζι μου με προετρεψαν να το γραψω.
Α και το μαγαζι στη τουμπα δε μου αρεσε.Εμεις και εμεις ημασταν.Σαν ψυχακιδες .. :Ρ
26-11-2008, 01:13 PM,
#34
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
φιλε μου dalai, καλα αυτα που λες. αν διαβασεις σε παλαιοτερα threads για meetings θα δεις οτι ειχε απορυφθει το σκ λογω ποδοσφαιρου. στις ζωες ολων μας υπαρχει παντα κατι να κανουμε αλλα δεν μπορουμε να χωρεσουμε ενα δυωρο για τον συλλογοSad
[Image: 49098.gif]
[Image: 641223895255wu9.png]

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ......
26-11-2008, 04:42 PM, (This post was last modified: 26-11-2008, 04:44 PM {2} by pit_hal.)
#35
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
(26-11-2008, 01:13 PM)kondorgr Έγγραψε: ειχε απορυφθει το σκ λογω ποδοσφαιρου.
να δουλεύει κάποιος ναι, να έχει μάθημα ναι, να πέφτει παντόφλα απο την κυρά(για όσους κάνανε το λάθος να παντρευτούνBig GrinTongue )ναι, αλλά για την μπάλα...
26-11-2008, 05:26 PM,
#36
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
μαλλον πεφτει παντοφλα κσι απο εκει Big Grin
[Image: 49098.gif]
[Image: 641223895255wu9.png]

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ......
27-11-2008, 12:24 AM,
#37
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
(25-11-2008, 01:22 AM)Kapetanios Έγγραψε: εγω παντως παιδια για να ξεκαθαρισω επειδη ακουω συνεχως ελα στον καφε και λοιπα και λοιπα.ειμαι στη κατηγορια που αναφερεις pingu.εχω αλλεργια στο καφε και ακομα δε μπορεσα να ερθω.εχω ριξει και εγω με τη σειρα μου το χρημα για να κανω το κομβο μου και βοηθαω οσο μπορω και στη σωστη λειτουργια του δικου μου οσο και αλλων κομβων.θα ερχομουνα ευχαριστως αν δεν ητανε παντα στα ιδια μερη και δεν βλεπω ολοι να ειναι θετικοι στο να γινεται τουμπα.μια φορα προτεινα πανω σειχ σου κεδρινο λοφο και βυθιστηκε το θεμα.οποτε πλεον απλα παρακολουθω αμετοχος τι κανονιζεται.τωρα αν δε θελετε να πατε αλλου επειδη η τουμπα ειναι διπλα σας η επειδη εχει κινηση,παρτε λεωφορειο.δεν ειναι το θεμα η μετακινηση να με παει και να με φερει καποιος,αλλα ειναι το ιδιο μερος και η στατικοτητα.απλα κλεινωντας θελω να πω πως ειμαι αρκετα ενοχλημενος εδω και καιρο με τη συμπεριφορα καποιων ατομων εδω μεσα που δρουν και μιλουν χωρις συνεση..συγνωμη αν μιλησα ασχημα μπορει το post μου αν δεν αρεσει να διαγραφει..και οπως ακουστηκε δεν ειναι ο καφες το παν αλλα η συμετοχη στα κοινα,ασχετως που μπορει να μην ειμαι μελος του wna και να μην εβαλα υπογραφη.παρολα αυτα το ssid μου ειναι Captain_Xaros.wna.gr
ξεκινησαμε κατι πριν καιρο και εγγεγραμενοι η μη προσπαθουμε οσο μπορουμε να βοηθησουμε..

1)Ποιο ειναι το προβλημα σου απο τη στιγμη που δεν εχεις πατησει ποτε στο μερος?
2)Για το ποιος ειναι θετικός η όχι για το μέρος ας το δείξει και το πολλ για μια ακόμη φορα
3)Δεν έχει γίνει με το έτσι θέλω σημείο συνάντησης οι λόγοι εχουν αναφερθεί παμπολες φορές και αντιρήσεις?ποσες ακουστηκαν?
4)Αμα γίνει ο σύλλογος κι εχει εδρα καπου τι θα λετε μετα? καθε μήνα θα αλλάζει ο τόπος συνάντησης?
5)Για να έχεις συμμετοχη στα κοινά πρεπει να υπάρχει επικοινωνια (Βασικότατο) και αν θες σου λέω τι αλλο απαιτείται..
6)Με το να παρακολουθείς αμέτοχος δεν βοηθας σε τπτ ουτε φυσικα μπορεις να έχεις την απαιτηση η προταση σου να γινει πραξη

Συμφώνω απόλυτα με τον pit_hal στο που είναι όλοι αυτοί που εμφανίστηκαν το καλοκαίρι...???και γράφτηκαν και σαν ιδρυτικά μέλη..

dalai το οτι δεν ήρθες δεν πάει να πει οτι δεν μετράει ο λόγος σου ανοιχτή κουβέντα κάνουμε και προσπαθούμε να βρουμε μια άκρη....πρότασεις να ακούγονται.....αυτο θέλουμε

το να λέει ο καθενας εμενα δεν μου αρέσει εδω...ο αλλος μου βρωμαει εδω και δεν ξέρω κι εγώ τι αλλο δεν βοηθαει.

ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΜΕΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙ ΘΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ !!!

sorry για τον τόνο αλλα εχω αγανακτήσει με το θέμα ΤΟΠΟΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ
27-11-2008, 12:43 AM,
#38
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
ρε παιδια δεν βαζουμε ενα poll στην κεντρικη σελιδα και για μερα και για ωρα και για μερος να τελειωνουμε..?και στο κατω κατω αν καποιος εχει σοβαρο προβλημα με το αποτελεσμα ( οχι τυπου θελω να δω μπαλα..) ας το δηλωσει να δουμε τι μπορει να γινει..Wink
Live less.. but live great!
27-11-2008, 01:03 AM, (This post was last modified: 27-11-2008, 01:23 AM {2} by Kapetanios.)
#39
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
εγινε GIO.χιλια συγνωμη που μιλησα.αλλα αν σου ειναι ευκολο οπως ειχες πει μια φορα δεν εδωσες δικαιωματα να σου λενε ΡΕ ετσι αν σου ειναι ευκολο να κανεις το ιδιιο με το τονο σου σε μενα.Ευχαριστω
I am notorious and i love it.
27-11-2008, 01:53 AM,
#40
RE: Συνάντηση Παρασκευής #12
μμμ παιδια ηρεμα...αρχισατε να πετατε σκουπιδια κ σε αυτη τη παραλια οπως ειχε πει κ ενας παλιος καλος φιλος(ειρωνικοτατο κ ξερετε για ποιον *λακα μιλαω Wink ) βασικα το θεμα μας(των βορειοελλαδητων) ειναι το πως θα γκρινιαζουμε με το καθε τι. ειπαμε να κανουμε μια καινουργια αρχη πατωντας delete σε "αυταρχικα" καθεστωτα. ουτε μελος του wna ειμαι, ουτε θελω να γινω με την εννοια "πληρωσε να σου παρεχουμε". εγω ειμαι του τυπου "πληρωνω κ παρεχω" (με μια μικρουλα omni και γω, κ οτι μπορω απο hardware/software). θελω απλα να εκφερω τη γνωμη μου κ πιστευω οτι ειναι σωστη.
Ο καπετανιος εθιξε το θεμα του καφε. γενικα χαρη ο καφες ειναι ενας τροπος συνευρεσης για τους ανθρωπους. βεβαια υπαρχει ενα θεμα εδω. δε ξερω κατα ποσο ειναι ωφελημος αυτος ο καφες. τι εννοω. εχουμε μια ασυρματη κοινοτητα με σκοπο να διαδοσουμε τις γνωσεις μας σε οσο παραπανω κοσμο γινεται. εγω θα προτεινα να μαζευεστε εστω κ μια φορα το μηνα αν δε μπορειτε σε εβδομαδιαια βαση κ να συζητατε πανω στα wireless θεματα. οταν αναλωνεστε στα ιδια κ στα ιδια επομενο ειναι να βαρεθουν ορισμενοι, αλλοι να προτιμησουν τη παντοφλα της γυναικας τους απο τον φαυλο κυκλο στο καφε κλπ. Δε νομιζω οτι ο χωρος ειναι αυτο που πραγματικα καιει τους περισσοτερους αλλα το οτι δεν εχετε κατι νεο να πειτε ή κατι ενδιαφερον. Θα μπορουσαμε να δημιουργησουμε εναν χωρο εργαστηριο κ να μαζευομαστε εκει να κανουμε δοκιμες κ να λεμε τα συμπερασματα μας(οπως ειχε πει κ ενα αλλο παιδι : ομαδες εργασιες). Αυτο θα ηταν κ επικοδομητικο αλλα κ θα συγκεντρωνε περισσοτερα ατομα.
Επισης ενα αλλο αστειο που συμβαινει ειναι η ονομασια. Το δικτυο ειναι μια μικρογραφια της καθημερινοτητας κ αυτο το βλεπουμε κ στη διαμαχη της ονομασιας της FYROM/ των σκοπιων/ της μακεδονιας. Ο "κυριος" στο avatar του καπετανιου ειχε επιτρεψει με τα λεγομενα του πριν απο πολλα χρονια στα σκοπια να ονομαστουν μακεδονια. μηπως κ σε εμας η αιτια ειμαστε οι ιδιοι για ολα αυτα? μηπως ειμαστε λιγο μιζεροι?

Hobby ειναι στη τελικη. αμα εχετε ορεξη να βρισετε, να ξεσπασετε υπαρχουν 3 λυσεις : 1)πατε στο γηπεδο, 2)μαλωστε με τη θεια της γειτονιας σας για το αχαρο στυλ που εχει οταν πεταει τα σκουπιδια πχ. πειτε οτι ειναι αντισεξουαλιο, 3)παντρευειτε!

οσο για τη μπαλα μια σημαια της ομαδας μου γραφει με μεγαλα γραμματα UNITED KIDS WIFE IN THAT ORDER! Για μερικους απο εμας η ομαδα μπορει να σημαινει πολλα! για καποιους αλλους οχι! οποτε συναντησεις το ΣΚ μονο τα πρωινα.


ΥΓ : Να προτεινω πρωινο καφε στο cosmos τις κυριακες! κατα τις 12 πχ!! θα ειναι κατι το διαφορετικο! (αν κ μερικοι θα βρουν να πουν οτι ξενυχταν κ δε μπορουν Wink ). It's happening all the time folks...sorted geezer mates οπως λενε κ στο λονδινο Tongue
[Image: signature.php?uid=53]


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  Συνάντηση Παρασκευής 30/10/09 στις 17.00 στο buenne stargazer 0 2,605 30-10-2009, 02:05 PM
Last Post: stargazer
  Συναντηση Παρασκευης 24/07/09 mixio 13 9,748 24-07-2009, 01:00 AM
Last Post: morti
  Συνάντηση Παρασκευής 17/07/2009 valantis 34 21,364 24-07-2009, 12:19 AM
Last Post: pomolo
  Συνάντηση Παρασκευής 26/06/2009 valantis 17 10,728 27-06-2009, 11:19 PM
Last Post: stargazer
  Συνάντηση Παρασκευής 12/06/09 valantis 12 8,602 13-06-2009, 02:56 AM
Last Post: Lester
  Συνάντηση Παρασκευής 29/5/2009 valantis 24 14,397 01-06-2009, 03:23 PM
Last Post: Lester
  Συνάντηση Παρασκευής 08/05/2009 valantis 5 4,579 07-05-2009, 11:43 PM
Last Post: kondorgr
  Συνάντηση Παρασκευής 20/03/2009 valantis 20 13,092 24-03-2009, 05:24 PM
Last Post: ShadowReaper
  Συνάντηση Παρασκευής 6/3 valantis 16 11,095 08-03-2009, 03:26 PM
Last Post: stargazer
  Συνάντηση Παρασκευής 6/2/2009 valantis 19 13,696 07-02-2009, 11:29 AM
Last Post: kondorgr

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content