Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 0 Ψήφοι - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Κοπή Πίτας 2011
21-12-2010, 01:56 AM,
#1
Κοπή Πίτας 2011
Υπαρχει η δυνατοτητα και η θεληση να γινει μια πολυ καλη οργανωση φετος για τη κοπη της βασιλοπιτας. Στον καφε της κυριακης 19/12/2010 (στη πλατεια αριστοτελους) επεσε στο τραπεζι η ιδεα του Shark σαν μαγαζι για το event.

Σκεφτηκαμε σαν οργανωση να μπει ενα χ ποσό ως προσκληση και με τα χρηματα που θα συγκεντρωθουν να αγοραστουν "σοβαρα" δωρα, ετσι ωστε να προσελκυσουμε και νεο κοσμο, αλλα και να υπαρχει ενα κινητρο για ολους μας.

Οσον αφορα τα δωρα, υπαρχει σκεψη να γινει με μορφη κληρωσης, με τα μελη του συλλογου να εχουν 2 τυπικες συμμετοχες ενω τα ατομα που δεν ειναι μελη θα εχουν 1 συμμετοχη. Πρακτικα αυτο δινει διπλασιες πιθανοτητες στα μελη στη διαδικασια της κληρωσης. Επισης, προτινω να υπαρχουν κ ετοιμες φορμες αιτησης μελους ετσι ωστε οποιος θελει να γινει μελος να μπορεσει να το κανει επιτοπου.

Το event δρομολογειται για μεσα φεβρουαριου ετσι ωστε να εχουμε χρονο να οργανωσουμε κατι καλο. Σας παρακαλω γραψτε απο κατω αν συμφωνειτε ή διαφωνειτε ή αν εχετε να αντιπροτινετε κατι αλλο!
[Image: signature.php?uid=53]
21-12-2010, 03:22 AM, (This post was last modified: 21-12-2010, 03:23 AM {2} by stargazer.)
#2
RE: Κοπή Πίτας 2011
Όχι και μέσα Φεβρουαρίου, αρχές το πολύ...
Πρακτικά έχουμε λίγες μέρες να το αποφασίσουμε και να βγουν προσκλήσεις, να αγοραστούν τα δώρα κτλ. (προφανώς για να πάρουμε τα δώρα πρέπει να υπάρχουν συμμετοχές - no money- no honey)
Διευκρινίζεται ότι δεν αφορά μόνο μέλη του WNA μπορείτε να καλέσετε και τους φίλους σας.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
22-12-2010, 02:18 AM,
#3
RE: Κοπή Πίτας 2011
παιδια, event στο shark ενω υπαρχουν ατομα με οικογενειακες υποχρεωσεις? εγω προσωπικα δεν μπορω να μετεχε απο δυο αποψεις: μια η προηγουμενη και μια το οικονομικο...
μαλλον ας πεσουν ιδεες εδω και μετα αποφασιζουμε... μηπως? καποια πραγματα δεν ειναι de facto. οι καιροι ειναι πολυ δυσκολοι για σπαταλες εν μεσω κρισης και ανεργειας...

θα ελεγα να το ξανασκεφτητε
[Image: 49098.gif]
[Image: 641223895255wu9.png]

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ......
22-12-2010, 04:48 PM,
#4
RE: Κοπή Πίτας 2011
κονδορα ποιος αποφασισε? Το thread ανοιχτηκε για να συζητηθει το που θα γινει κ αν θελετε να γινει η κοπη της πιτας. Μην ειμαστε συνεχεια στην αντιδραση. Τις οικογενειακες υποχρεωσεις τις καταλαβαινω.Το οικονομικο δυσκολευομαι να το καταλαβω μιας κ 10-20 ευρω μια φορα το χρονο και με δυνατοτητα να κερδισω ενα καλο δωρο και επισης να βοηθησω κ το ταμειο του συλλογου που ειμαι γραμμενος. Αλλα τελος παντων θα πω οτι το δεχομαι κ αυτο και δε ξεκιναω συζητηση περι τζαμπατζιδων. Γιατι αν ειχαν ορισμενοι τη δυνατοτητα, θα απαντουσαν, ναι να γινει η πιτα στο Ρυσιο, να μην πληρωσουμε εισοδο, να μην συμμετεχουμε στα εξοδα, να βρεθει αμαξι να μας παει τοοοοοσο μακρια, και να κερδισουμε και τον Imac Που χαρισε περσυ ο vegas. Ε οχι μαγκες, δε δουλευουν ετσι οι συλλογοι. Θελετε υπηρεσιες, θελετε ποιοτητα, θελετε ταχυτητες και σταθερα λινκς αλλα κανενας δεν γραφει μια σειρα απο προτασεις και ιδεες που του εχουν κατεβει.

Το shark κονδορα δεν ειναι club. Το shark ολη την ημερα λειτουργει ως cafe-restaurant και το βαδυ ως club. Η κοπη αν γινει shark μπορει να γινει κ απογευματινες ωρες, οποτε ΗΔΗ το πρωτο προβλημα που εχεις λυθηκε. Για το οικονομικο δε μπορω να εχω αποψη, αλλα βλεποντας οτι ζεις/τρεφεις μια οικογενεια και παραλληλα κανεις και το χομπυ σου με τις κεραιες, αυτο δε λεγεται "με χτυπησε η κριση και ειμαι σε τραγικη κατασταση".

Λοιπον, μη χωριζομαστε σε 2 πλευρες ετοιμοι για εμφυλιο. Το event θελουμε και προτιναμε να γινει στο shark για να ερθουν και ανθρωποι εκτος δικτυου, να διαφημιστουμε στον κοσμο, μηπως κ ενδιαφερθουν ατομα και μπουν να βοηθησουν το συλλογο. Το ηδη υπαρχον υλικο ανθρωπων στη πλειοψηφια του ως προς το χαρακτηρα, βγηκε σκαρτο. Αποδειξη αυτου ειναι η κατασταση του δικτυου και κατα δευτερον η κατασταση του συλλογου. Για μενα κονδορα εισαι εκτος φιλοσοφιας και πρακτικα εκτος συλλογου. Θεωρεις ασκοπη σπαταλη το να δωσεις 20ευρω για το συλλογο την στιγμη που γνωριζεις οτι απο αυτα τα 20ευρω, τα 2 θα πανε στη πιτα, τα αλλα 10 θα πανε στα δωρα 3-4 ευρω στις προσκλησεις κ οτι περισεψει θα μπει στο ταμειο του συλλογου για να αγοραστει εξοπλισμος για κομβους ή υπηρεσιες, αυτοματα για μενα εισαι εκτος συλλογου. Γιατι και στο shark να μην γινει, εξοδα θα υπαρχουν. Πιστευω την ιδια αποψη θα εχουν και τα ατομα του ΔΣ, καθοτι ειμαι απλο μελος. Δε σου κανω προσωπικη επιθεση. Αυτη ειναι η γενικοτερη σταση του 99% των χρηστων του δικτυου. Απλα με την ευκαιρια της απαντησης σου τα γραφω.


Τεσπα, οπως εγραψα και στο 1ο ποστ, ΘΕΛΟΥΜΕ να ακουσουμε προτασεις. Οχι αντιρρησεις. Αν εχει καποιος να προτινει κατι διαφορετικο (πχ κοπη πιτας στη καφετερια της γειτονιας του ή στο σπιτι του ή οπουδηποτε αλλου) να το γραψει! Συλλογος=Συλλογικοτητα οχι μονον στις χαρες και στα πανηγυρια. Δηθεναδες/Πουθεναδες χορτασαμε. Καιρος για υπαρκτες προσωπικοτητες.

ΥΓ : σορρυ για τη προσωπικη επιθεση κονδορα, αλλα ετυχε και εγραψες εσυ. Δεν εχω κατι προσωπικο μαζι σου προς θεου!
[Image: signature.php?uid=53]
22-12-2010, 09:02 PM,
#5
RE: Κοπή Πίτας 2011
Κάποιος μπορεί να μου εξηγήσει που είναι το Shark και τι ακριβώς είναι? (διάβασα παραπάνω οτι είναι κάτι μεταξύ καφέ και μπαρ σωστά?)
Εγώ ας πούμε υποθετικά οτι θέλω να έρθω στην συγκέντρωση, με δυο πιτσιρίκια και γυναίκα , εκεί = ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ Smile
Αν σκεφτείτε να το οργανώσετε σε κάνα ταβερνείο ή καμιά σάλα εκδηλώσεων, και οπωσδήποτε με πάρκινγκ έχει περισσότερες δυνατότητες Wink Τουλάχιστον εγώ θα έρθω Wink
Άντε καλές γιορτές σε όλους
22-12-2010, 10:14 PM, (This post was last modified: 22-12-2010, 10:27 PM {2} by stargazer.)
#6
RE: Κοπή Πίτας 2011
To Shark είναι bar restaurant στην Θ.Σοφούλη, έχει ιδιωτικό parking...
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
23-12-2010, 03:21 PM,
#7
RE: Κοπή Πίτας 2011
εγω προτείνω να γίνει σε ενα μέρος όπως του vasilia για να μην υπάρχει πρόβλημα εισόδου κτλ, να μπορούμε να δείξουμε στους νεους το δίκτυο ή να κάνουμε κανα workshop
[Image: 641223895255wu9.png]
LIVE YOUR LIFE.....



DE SV2QLO
23-12-2010, 09:36 PM,
#8
RE: Κοπή Πίτας 2011
(23-12-2010, 03:21 PM)geo_stef Έγγραψε: εγω προτείνω να γίνει σε ενα μέρος όπως του vasilia για να μην υπάρχει πρόβλημα εισόδου κτλ, να μπορούμε να δείξουμε στους νεους το δίκτυο ή να κάνουμε κανα workshop

Αυτό που λες δεν γίνεται σε τέτοια εκδήλωση αλλά σε workshop...
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
23-12-2010, 11:29 PM,
#9
RE: Κοπή Πίτας 2011
(23-12-2010, 09:36 PM)stargazer Έγγραψε:
(23-12-2010, 03:21 PM)geo_stef Έγγραψε: εγω προτείνω να γίνει σε ενα μέρος όπως του vasilia για να μην υπάρχει πρόβλημα εισόδου κτλ, να μπορούμε να δείξουμε στους νεους το δίκτυο ή να κάνουμε κανα workshop

Αυτό που λες δεν γίνεται σε τέτοια εκδήλωση αλλά σε workshop...

για ποιο λόγο?
[Image: 641223895255wu9.png]
LIVE YOUR LIFE.....



DE SV2QLO
24-12-2010, 02:43 AM,
#10
RE: Κοπή Πίτας 2011
Γιατί μιλάς για υπόγειο εργαστήριο. Θα καλέσουμε κόσμο εκεί για πίτα;
Είναι ιδανικός για workshop o χώρος.
Είμαστε εκτός θέματος, αν θέλεις στείλε μου pm.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  Κοπή Πίτας 2015 kostas 0 2,538 12-01-2015, 11:16 AM
Last Post: kostas

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content