Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 1 Ψήφοι - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wireless Nodes Database - Βάση δεδομένων/χάρτες τοποθεσιών Ασύρματων κόμβων
01-10-2008, 12:28 PM, (This post was last modified: 01-10-2008, 12:28 PM {2} by stargazer.)
#11
RE: Wireless Nodes Database
Που αναφέρεσαι; εγώ μια χαρά τον βλέπω...
Επίσης υπάρχει και Αναζήτηση..
Άλλο φόρουμ;
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
01-10-2008, 04:43 PM,
#12
RE: Wireless Nodes Database
'Ετοιμες και οι περιοχές με πρόθεμα Θεσσαλονίκη για να μην υπάρξει τυχόν σύγχιση με όμοιες των Αθηνών.
02-10-2008, 07:04 AM,
#13
RE: Wireless Nodes Database
bug fixed.
δεν σε χάλασε Smile βρικες το exploit που έψαχνες
grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
02-10-2008, 10:56 AM,
#14
RE: Wireless Nodes Database
Καβάλα δεν έχει πουθενά , ούτε Δράμα. Επίσης για να μην περνάω τους κόμβους με το χέρι , μήπως να μου πείτε να σας στείλω το αρχείο της βάσης του δικού μας wind να περαστεί απευθείας?

Μπορούμε να περάσουμε κόμβους των οποίων δεν έχουμε τη διαχείριση??
02-10-2008, 11:18 AM, (This post was last modified: 02-10-2008, 11:27 AM {2} by stargazer.)
#15
RE: Wireless Nodes Database
Έχουν περαστεί σχεδόν όλες οι Νομαρχίες, απλά για να τις εμφανίσει πρέπει να υπάρχουν και IP ranges ανά δήμο/κοινότητα, τις οποίες δεν τις γνωρίζουμε εμείς. Εκτός αν μπει όλο το IP range σαν μια περιοχή...

Νομίζω, πως πιο πολύ ώρα θα μας πάρει να ξεμπερδέψουμε τους πίνακες και τις προσβάσεις των χρηστών παρά να τα βάλουμε από την αρχή.. Sad

Ναι μπορούν να περαστούν και οι κόμβοι στους οποίους δεν έχεις τη διαχείριση.
Όταν γραφτεί αυτός που τους έχει θα του μεταφέρουμε τα δικαιώματα.

Θύμισέ μου που είναι το wind σας για να δούμε δήμους/κοινότητες.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
02-10-2008, 11:56 AM,
#16
RE: Wireless Nodes Database
Άρχισα να περνάω σιγά σιγά Λεωνίδα.
http://kvwn2.dyndns.org:34080
http://wind.kav.wn
http://10.160.251.34

Περνάω και κόμβους που δεν έχω διαχείριση ώστε να βγεί τουλάχιστον το βασικό Backbone.
Όπως θα δεις πέρασα τα βασικά σημεία (Βασιλάκη,Κορύλοβος,Γιαννίτσι,Χορτιάτης->Dolphin) αλλά θα πρέπει και ο χρήστης τους Dolphin να ενημερώσει από τη μεριά του το Backbone Link ώστε να φανεί. Εκτός και αν το κάνει κάποιος διαχειριστής από εσάς.

Τώρα με τις Ip έχουμε την 10.160.0.0-10.160.255.255 για τον Δήμο Καβάλας και την 10.161.0.0-10.161.0.255 για την περιφέρεια του Νομού. Μπορώ αν θέλεις να σου γράψω και την κατανομή των ip στους Δήμους της περιφέρειας του Νομού.
02-10-2008, 12:15 PM,
#17
RE: Wireless Nodes Database
Πολύ ωραία ευχαριστούμε πολυ.
http://wind.kav.wn/?page=ranges&subpage=allocation
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
02-10-2008, 12:31 PM, (This post was last modified: 02-10-2008, 12:39 PM {2} by parpen.)
#18
RE: Wireless Nodes Database
Λεω...με ip διευθυνσιοδότηση τι θα γίνει? Να κάνω αιτήσεις για τους κόμβους που έχω διαχείριση??

ή καλύτερα να σου τις γράψω εδώ να τις περάσεις?
02-10-2008, 12:59 PM,
#19
RE: Wireless Nodes Database
Βάλτες στο WiND με αίτηση και ένα σχόλιο ότι λειτουργούν ήδη για να τις περάσουν τα παιδιά, κι εγώ ότι βρίσκω βάζω...

Επομένως,
Καβάλα Δράμα ok
Αλεξανδρούπολη ok
Πιερία ok?
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
02-10-2008, 02:23 PM,
#20
RE: Wireless Nodes Database
εδω πιερια τι θες να κανω??
[Image: 641223895255wu9.png]
LIVE YOUR LIFE.....



DE SV2QLO


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  Νέο Wireless slack community για τα μέλη των ασύρματων κοινοτήτων stargazer 0 3,094 07-10-2015, 06:29 PM
Last Post: stargazer

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content