Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 1 Ψήφοι - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
26-10-2013, 11:28 PM,
#41
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Δεν υπάρχει προγραμματισμένη επόμενη συνάντηση.
Εκτός από sms μπορείς να γραφτείς στο παρακάτω φόρουμ για αυτόματη ενημέρωση
http://www.wna.gr/forum/forum-55.html
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
02-08-2014, 11:14 PM,
#42
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλησπέρα σε όλους.
Αν και το thread αυτό είναι παλιό, βλέπω ότι είναι στην κορυφή.
Νέος είμαι και εγώ και θα ήθελα να συνδεθώ στο δίκτυο. Αν γίνεται θα ήθελα να συνδεθώ σαν πελάτης αρχικά και με τον καιρό να γίνει και backbone για να συνεισφέρω στο δίκτυο.
Έχω βάλει στίγμα eden (#10396)
Γίνονται ακόμα συναντήσεις;
20-08-2014, 11:53 PM,
#43
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Το χειμώνα ... τώρα όλοι λείπουν διακοπές !
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
29-11-2014, 05:09 PM,
#44
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλησπέρα σε όλους
Νέος είμαι και εγώ και θα ήθελα να συνδεθώ στο δίκτυο αρχικά σαν client,το σημείο συνδεσησ μου ειναι DarkNik #10435 ,
απο εξοπλισμό έχω ενα netgear DG834GT με Openwrt (κάνει αυτό το ρουτεράκι?) και μια omni κεραία εξωτερικού χώρου(απ οτι διαβασα χρειάζομαι κατευθυντήρια... αρα τι προτείνετε σε χαμηλό κοστος?), Οπτική επαφή δεν είμαι σίγουρος άμα έχω(δεν είναι και η πιο ψηλη πολυκατοικία τις περιοχής...)
22-07-2015, 01:37 PM,
#45
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλημέρα και καλώς σας βρήκα.
Έπεσα πάνω στο site τελείως τυχαία και ευελπιστώ να μείνω για καιρό. Προς το παρόν έκανα την εγγραφή μου, αλλά όταν πάω να καταχωρήσω κόμβο στο wind μου βγάζει μήνυμα λάθους στη βάση δεδομένων.
01-08-2015, 10:36 AM, (This post was last modified: 01-08-2015, 10:36 AM {2} by stargazer.)
#46
RE: Νέο μέλος; Εκδηλώστε εδώ το ενδιαφέρον σας για συμμετοχή στο ασύρματο δίκτυο!
Καλημέρα και καλό μήνα, έχει κάποιο θέμα με τους χάρτες που χρειάζονται αναβάθμιση.
Πρέπει να βάλεις τις συντεταγμένες σου με το χέρι εδώ:

http://www.wna.gr/wind/?page=mynodes&node=add
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
Shy Νέο μέλος στην Νέα Κρήνη! mordeth 8 12,131 21-02-2013, 05:43 PM
Last Post: kostas
Wink Νέο μέλος θέτει ερωτήματα. mordeth 0 4,009 20-02-2013, 12:22 PM
Last Post: mordeth

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content