WNA

Full Version: Voip Adapters Παραγγελία
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Pages: 1 2
Πήρα μια προσφορά από μια εταιρία στην αγγλια για 40 κομματια από αυτά εδώ

http://www.grandstream.com/index.php/pro...tors/ht701

Είναι voip adapter που παίρνει αναλογικό τηλέφωνο .

Η τιμή είναι στα 30 ευρώ το κομματι και μεταφορικά έχουν 125 ευρώ .

Άρα 30 + 3.13 ευρώ = 33.13e/κομματι

Άρα βγαίνει σύνολο για όλα 1325 ευρώ .

Πείτε μου ποιος θέλει να δούμε αν βγαίνει .

Εγώ θέλω 2 .

Όσοι θέλετε κάντε post εδώ για να δούμε αν βγαίνει .

2 = Kostas
2 = Sat
2 = Vegas
2 = teoferes
2 ακομα ο σαββας .
(18-07-2013, 10:25 PM)kostas Έγγραψε: [ -> ]2 ακομα ο σαββας .

και 2 ο Γιαννης
2 και εγώ...
Kανεις αλλος ?
βάλε και για μένα ένα κομμάτι
Η ερώτηση είναι γιατί κάποιος να προτιμήσει αυτά που βγάζουν μόνο ένα FXS και όχι τα
old-time classic Linksys Sipura PAP2 που έχουν 2 ports και που αυτή τη στιγμή είναι σε πάρα πολύ καλή τιμή στο aliexpress (κάτω από 20ε).

http://www.aliexpress.com/item/New-UNLOC...09880.html

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο PAP2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Γιατί κάποιος λοιπόν να πληρώσει 33ε για κάτι παρόμοιο;
(24-07-2013, 12:45 AM)drmd Έγγραψε: [ -> ]Η ερώτηση είναι γιατί κάποιος να προτιμήσει αυτά που βγάζουν μόνο ένα FXS και όχι τα
old-time classic Linksys Sipura PAP2 που έχουν 2 ports και που αυτή τη στιγμή είναι σε πάρα πολύ καλή τιμή στο aliexpress (κάτω από 20ε).

http://www.aliexpress.com/item/New-UNLOC...09880.html

Εγώ χρησιμοποιώ μόνο PAP2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.

Γιατί κάποιος λοιπόν να πληρώσει 33ε για κάτι παρόμοιο;

Εχεις παρει απο αυτο το σιτε ποτε στην ζωη σου ?
Επειδη ο drmd με έβαλε σε υποψίες τους έστειλα email και τους ρώτησα .

Το συγκεκριμένο που λέει το στέλνουν για 40 κομματια 20 ευρώ + 7 ευρώ μεταφορικά

Βρήκα από άλλο σίτε κάτι αντιστοιχο το οποίο έχει ελάχιστη παραγγελία 40 κομματια

και βγαίνει 21 ευρώ τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά .
(24-07-2013, 12:50 AM)kostas Έγγραψε: [ -> ]Εχεις παρει απο αυτο το σιτε ποτε στην ζωη σου ?


Έχω αγοράσει πάρα πολλές φορές από αυτό το site (aliexpress) είτε PAP2 είτε Tablets είτε άλλα gadget. Συνήθως έρχονται μετά από 55 ημέρες.

Αν είναι σε λογικό κόστος (π.χ. κάτω από 70ε) τότε δεν πληρώνεις τελωνείο

το link που έδωσα είναι για 1 item μόνο. Δε χρειάζεται μαζική παραγγελία, και λέει $20.88, δηλαδή 16e. Ψάξτε στο site για να δείτε τιμές.

Προσοχή: Κάποια αντικέιμενα πωλούνται μόνο σε ομαδικές παραγγελίες (LOT). Π.χ. κάποιο λέει 50 pieces/lot με κάθε piece $15 . Ασφαλώς, ομαδική παραγγελία από aliexpress είναι ΝΟ γιατί μετά το τελωνείο θα κάνει πάρτι.

Ομαδική παραγγελίά μόνο από Ευρωπαϊκή ένωση.

Προτείνω aliexpress. Δεν είχα κάποιο πρόβλημα ως τώρα (δε μου χάλασε βέβαια και κάποια συσκευή, ίσως αν χαλάσει να μην αξίζει να τη στείλεις πίσω για επισκευή).

Διαβάστε και τα reviews/rating. Μερικές φορές πληρώνω λίγο πιο ακριβά ένα αντικείμενο, αν δω ότι ο τύπος έχει στείλει αρκετά τέτοια και όλοι λένε θετικά σχόλια.
Pages: 1 2