WNA

Full Version: Προγραμματισμός συναντήσεων με βάση τον ελεύθερο χρόνο των μελών
You're currently viewing a stripped down version of our content. View the full version with proper formatting.
Τα μέλη του συλλόγου με τον λογαριασμό του @wna.gr email τους,
μπορούν να συνδεθούν και στο calendar.wna.gr όπου μπορούν να κάνουν το προσωπικό πρόγραμμά τους.
Το ημερολόγιο έχει την δυνατότητα να εμφανίζει στα υπόλοιπα μέλη, το εάν κάποιος είναι διαθέσιμος ή όχι, επιτρέποντας μας έτσι να προγραμματίζονται συναντήσεις τις ημέρες και ώρες που θα είναι τα περισσότερα μέλη διαθέσιμα.
Αυτό γίνεται μέσω της επιλογής "Έλεγχος διαθεσιμότητας προσκεκλημένων και πόρων". Νομίζω είναι μια σημαντική δυνατότητα ιδιαίτερα για τις συναντήσεις των ομάδων εργασίας.

Παράδειγμα:
1) Ο panisxiros και o gio έχουν μάθημα ορισμένες ημέρες και ώρες τα απογεύματα
2) Ο pomolo δουλεύει τα πρωϊνά αλλά την Παρασκευή έχει ραντεβού με τον οδοντίατρο Tongue
3) O geo_stef έχει τις καθημερινές σχολείο
4) Ο wavesoft πάει στην σχολή διάφορες ώρες και μέρες της εβδομάδας

Εάν οι παραπάνω βάλουν αυτά στο προσωπικό τους ημερολόγιο στο calendar.wna.gr, επιλέγοντας να εμφανίζεται σε κάθε περίπτωση στα υπόλοιπα μέλη το εάν τις ώρες αυτές είναι διαθέσιμοι ή όχι, ο Valantis που θα πάει να προγραμματίσει ένα Event στο ημερολόγιο μέσω της επιλογής "Έλεγχος διαθεσιμότητας προσκεκλημένων και πόρων" θα δει τις ημέρες και ώρες που τα περισσότερα μέλη θα είναι διαθέσιμα για να έρθουν στην συνάντηση.
poli kalo afto leonida..ade epitelous n kanoume ena vima pros tin sinantisi!! Tongue
Αν το εφαρμόσει και κανείς θα γίνει ακόμα καλύτεροTongue
Χαίρετε, Προσωπικά εγω συνήθως δεν μπορώ τις παρασκευές (Λόγω Σχολής) ... Μόνο Σάββατο...
Αλλα αυτή την Παρασκευή λόγω εκλογών είμαι Free Wink
πώς μπωρώ να δηλώσω πότε είμαι ελεύθερος στο ημερολογιο, για να ερθω σε κανενα meeting???
Δηλώνεις πότε είσαι απασχολημένος, επομένος όλες τις υπόλοιπες μέρες φαίνεσαι διαθέσιμος...