Wireless Networks Association   Σύνδεσμος Ασυρμάτων Δικτύων   [ Θέλουμε το σήμα μας να φτάσει παντού! Βάλτε από τώρα το στίγμα σας στο Χάρτη κάλυψης δικτύων, και αφήστε σε εμάς όλα τα υπόλοιπα! ]
 

Thread Rating:
  • 1 Ψήφοι - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wireless Nodes Database - Βάση δεδομένων/χάρτες τοποθεσιών Ασύρματων κόμβων
02-10-2008, 04:00 PM,
#21
RE: Wireless Nodes Database
Νομίζω πρέπει να είναι όλα περασμένα τώρα
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
03-10-2008, 10:53 AM,
#22
RE: Wireless Nodes Database
Όλοι οι ενεργοί κόμβοι του KVWN μαζί με τους clients περάστηκαν στο wind. Έγιναν και οι αντίστοιχες αιτήσεις διευθυνσιοδότησης με την επισήμανση των Ip που χρησιμοποιούμε.

Αν η όλη προσπάθεια πάει καλά και αρχίσει η συμμετοχή των ασυρμάτων δικτύων , πιστεύω ότι μάλλον σε ότι αφορά το wind θα πρέπει να γίνει διαχειριστής τουλάχιστον ένα μέλος από κάθε δίκτυο το οποίο θα είναι επιφορτισμένο με την διευθυνσιοδότηση εντός του δικτύου του. Αυτό κυρίως σε ότι αφορά την προσθήκη νέων κόμβων αν υποθέσουμε ότι θα γίνονται απευθείας στο wna και όχι στα wind του κάθε δικτύου. Δεν μπορεί για παράδειγμα να είναι η Θεσνίκη υπεύθυνη για διευθυνσιοδότηση εντός του δικτύου της Καβάλας και αντίστροφα.
03-10-2008, 10:54 AM,
#23
RE: Wireless Nodes Database
Μήπως να γίνει στις υπηρεσίες ενα wind subforum?

Να αναφέρει το τρέχον wind team και να μπορούμε να σημειώνουμε εκεί για τυχόν αλλαγές/προσθήκες που παρατηρούμε οτι χρειάζονται. πχ εγώ θέλω να τους πω να προσθέσουν το λινκ που έχω με dolphin γιατί βλέπω ο κόμβος είναι στον user wind-team. (αχ ρε αλεξανιο που είσαι επιτέλους)
03-10-2008, 12:18 PM,
#24
RE: Wireless Nodes Database
...και κάτι ακόμη που ξέχασα. Στους κόμβους που πρόσθεσα , στα γραφήματα της διασύνδεσης βγάζει error.
Υποθέτω ότι επειδή μάλλον δεν υπάρχει το κατάλληλο αρχείο . Δείτε το λίγο και αν είναι να σας το στείλω.
03-10-2008, 01:16 PM,
#25
RE: Wireless Nodes Database
Σωστές οι προτάσεις.. θα το συζητήσουμε στη σημερινή συνάντηση.
Όσο για τα γραφήματα είναι επειδή δεν έχουν μπει γεωγραφικά-υψομετρικά δεδομένα για άλλες περιοχές.
Ασύρματα δίκτυα: Πρόκειται για σημεία πρόσβασης τεχνολογιών WiFi, ενωμένα συνήθως σε ένα ενιαίο δίκτυο που παρέχει υπηρεσίες παραπλήσιες με αυτές του Internet, με μεγαλύτερες όμως ταχύτητες και χωρίς χρέωση. Πάνω από όλα όμως πρόκειται για ομάδες ανθρώπων ενωμένες στο ίδιο δίκτυο (Ασύρματη κοινότητα) που μοιράζονται το χόμπυ τους για την τεχνολογία. Το ασύρματο αυτό δια-δίκτυο βασίζεται στην ομαδικότητα, στον εθελοντισμό και στην προσφορά
Πείτε το στους φίλους σας!
03-10-2008, 10:34 PM,
#26
RE: Wireless Nodes Database
(01-10-2008, 09:47 AM)kondorgr Έγγραψε: υπαρχει ενα προβλημα. δεν φαινεται πουθενα ο pomolo. δεν ξερω τον #αριθμο του για να μπορεσω να τον ξαναβαλω στο wind. ουτε στο αλλο forum υπαρχει. μηπως τον γνωριζει κανενας η να βαλω καποιον αλλο στην τυχη?

ευχαριστω

pomolo.wna.gr (#123)
19-11-2008, 09:02 PM,
#27
RE: Wireless Nodes Database
Όταν μπαίνω στο wind απο ασύρματο δεν εμφανίζει τον χάρτη.
Απο internet δουλεύει άψογα.
Μπορεί κάποιος να το κοιτάξει;
[Image: userbar738729.gif]
[Image: Join-my-Flock.gif]
ラブ・ジャンクフード
Η τεχνητή νοημοσύνη δεν μπορεί να κερδίσει τη φυσική ηλιθιότητα.

19-11-2008, 11:52 PM,
#28
RE: Wireless Nodes Database
Αυτο ειναι μια ρυθμιση την οποια πρεπει να κανει αυτος που εχει το πσ στο ασυρματο..πρεπει να δινει τους χαρτες του wind με το δικο του ιντερνετ..

ειχαμε το ιδιο προβλημα και με το wind.iwmn.net και το καναμε. .
[Image: 641223895255wu9.png]

[Image: 241224847228od4.png]

-^THE_LINK^- i.s. -- voip:11 iwmn -TrixBox 10.205.5.16- -/- DC-hub:10.205.5.5 -/- LiveRadio-Wireless -/- LiveRadio-Internet
MySite -/- MyBlog
DUDE-SRV->10.205.5.25(:811) i 85.72.37.75:811 ->macedonia network..
FTP(+DNS)->10.205.5.5 - SRV2003 10.205.5.26 - http://www.iwmn -|- Grandpa the frog
-powered by Debian - thanks given zabounis http://pc-mastor.panisxiros.iwmn/ ~ http://wna.panisxiros.iwmn or http://wna.wn
30-11-2008, 07:43 PM,
#29
RE: Wireless Nodes Database
παιδια θα γινει μηπως καποια διορθωση στο wind?παρατηρω οτι υυπαρχουν καποιοι κομβοι οπως καιο δικος μου που εχουν ελλειπεις πληροφοριες
I am notorious and i love it.
30-11-2008, 09:18 PM,
#30
RE: Wireless Nodes Database
ρε καπετανιε δεν μπορεις εσυ να τις συμπληρωσεις? νομιζω οτι ειναι αρκετα ευκολο. εδω εγω εδωσα τις πληροφορειες για το bb-link μου με τον pomolo
[Image: 49098.gif]
[Image: 641223895255wu9.png]

ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ......


Πιθανά Σχετικά Θέματα...
Thread Author Replies Views Last Post
  Νέο Wireless slack community για τα μέλη των ασύρματων κοινοτήτων stargazer 0 3,196 07-10-2015, 06:29 PM
Last Post: stargazer

Forum Jump:

Return to TopReturn to Content